Bt Uzmanları İçin Windows 10
Bt Uzmanları İçin Windows 10

Bt Uzmanları İçin Windows 10

Fiyatları görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Bt Uzmanları İçin Windows 10 - Atıl Gürcan 


Yakında her yer Windows 10 olacak! 
Windows 10''a hazır mısınız? Peki ya işletmeniz?
Dünyanın en popular işletim sistemi Windows, uzun süredir içinde bulunduğu durgunluktan Windows 10 ile çıktı. Windows 10 çok büyük bir hızla yaygınlaşarak masaüstlerinde kendisinden önceki Windows sürümlerinin yerini almaya hazırlanıyor. 
Windows'un bu yeni sürümü Atıl Gürcan tarafından ayrıntılarıyla ele alındı. Yazarın hedefi özellikle kişisel kullanıcıların ötesinde, Windows 10'a geçecek olan kurumsal işletmeler. 

Öncelikle Windows 10 kullanıcı deneyiminin önceki sürümlerden farklarını ele alan yazar, daha sonra yeni sürümün kurulum özelliklerini inceliyor. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için kurulum yöntemleri ayrı ayrı anlatılıyor. Windows mağazası yönetimi, bir işletmedeki BT uzmanlarına yönelik olarak anlatılmış. İş kritik uygulamalar, kurumsal mağaza, uygulama yönetimi, SideLoading ve AppLocker bu bölümde ele alınıyor. 
Günümüzün bütün işletim sistemleri gibi, Windows 10'un da en önemli özelliği mobil uygulamalar. Windows'un bu alanda rakiplerinden farkı, masa üstü ve mobil için ayrı ayrı birbirleriyle uyumlu işletim sistemleri sunmayıp, bütün platformların gereksinimlerini tek bir sistemde karşılaması. Windows 10, cep telefonundan güçlü server'lara kadar bütün platformların ihtiyacını tek bir çatı altında karşılıyor. Mobil platformlar için yönetim özelliklerinin yanı sıra, kitapta güvenlik konusuna da geniş yer verilmiş. Özellikle de kurumsal veri güvenliğine. Atıl Gürcan Microsoft'un bu konuda geliştirdiği teknolojileri ayrıntılarıyla tanıtıyor: Device Guard, Windows Defender, disk şifreleme teknolojileri. 

Bireysel kullanıcıların da yararlanacağı ama özellikle işletmelerdeki BT uzmanlarının ve yöneticilerinin yanlarından ayırmaması gereken bir başvuru kitabı. 

. Windows 10 Yenilikleri .Windows 10 Kullanıcı Deneyimi .Modlar, Ayarlar ve Uygulamalar .Kurumsal Kullanıcılar için Kurulum .Kurumsal İşletim Sistemi İmajı Dağıtılması . Bireysel Kullanıcılar için Kurulum . Web Tarayıcıları . Universal Mağaza Uygulamaları . Online Offline Uygulama Dağıtım Yöntemleri . İş Kritik Uygulamalar . Uygulama Yönetimi . App Locker . Mobil Cihaz Yönetim Özellikleri . Azure Active Directory Domain Join . Active Directory Yönetimi . Windows as a Service . Servicing Konfigürasyonu .Kullanıcı Kimlik Güvenliği . Disk Şifreleme . Windows Defender . Device Guard . Kurumsal Veri Güvenliği